Wednesday, June 24, 2026
20.9 C
Bucharest

Acoperiţilor, băsiţi la altă masă !

Ieri l-am criticat pe Victor Ponta pentru faptul ca dupa externarea din clinica lui Erdogan de la Istanbul, nu vine in Romania sa se recupereze, sa faca fizioterapie si sa conduca Guvernul intr-un moment in care adversarii sai dau un urias asalt asupra sa si a majoritatii parlamentare. Ca da senzatia unui om care paraseste batalia pentru a se proteja de o actiune incorecta a adversarilor sai in timpul confuntarii : dosarul DNA. Din punct de vedere medical si al deplasarii sunt destule solutii ca un om operat la picior sa ajunga la birou pentru a-si afirma autoritatea. Asa a facut Calin Popescu Tariceanu in confruntarea cu Basescu.

Iata ce am spus :

“Sunt convins că din punct de vedere al diagnosticului, Victor Ponta nu minte, e o problemă serioasă la genunchi care îl ţine imobilizat, dar asta nu-l împiedică să-şi exercite funcţia de prim-ministru. E o schimbare foarte ciudată de putere (…).Tăriceanu a venit şi în cârje la guvern, doar ca să îi reziste lui Traian Băsescu (…) Sub povestea medicală de la Istanbul se află lucruri infinit mai serioase care ţin de voinţa şi preşedintelui Iohannis şi poate chiar a unor cercuri externe de a-l schimba pe Victor Ponta din funcţie. Dacă Victor Ponta are toate facultăţile mintale, şi sunt convins că le are, atunci nu genunchiul său este problema. Senzaţia pe care o dă e că vrea să părăsească bătălia pe uşa din dos şi să îi predea mandatul lui Gabriel Oprea, care e cheia majorităţii parlamentare”.

Citatul “Victor Ponta e un las” rostogolit de tot felul de oficine basiste nu exista.
El a fost pur si simplu inventat.

Virtualilor, comisarilor, acoperitilor – toata viata voastra ati trait din mari diversiuni!
Asta e doar una in plus.

Stiu ca va tremura fundul ca idolul vostru Basescu va raspunde penal pentru mizeriile lui. Si nu mai aveti banii lui negri sa va faceti serviciile murdare din ultimii ani. Sa injurati de dimineata pina seara 7,4 milioane de oameni pe care sa-i acuzati de lovitura de stat, sa-l catalogati pe Ponta ani buni (pina de curand…) drept corupt, mafiot si in toate felurile fara vreo minima dovada, in timp ce voi laudati cu 7 guri strambe toata mafia basista care va finanta. Sa-l atacati grobian si vomitos pe Raed Arafat pentru toate lucrurile exceptionale pe care le-a facut in tara asta, doar pentru ca asa va cerea Basescu.

Piruetele voastre disperate sa va imprieteniti cu Ponta nu-s tocmai greu de observat.
Sunt doar greu de suportat. Inclusiv apelativul de asasin l-ati folosit in privinta liderului PSD, caruia-i cereti azi prietenia.

Foamea voastra de bani la punga, cum ati primit in ultimii 10 ani, va face sa mincati si mult rahat.

Hai, băsiţi la altă masă !

 

Hot this week

Criza politică se întoarce la punctul mort

Criza politică se întoarce la punctul mort, cel al...

Bolojan : votăm guvern PSD

Declarațiile lui Ilie Bolojan, după discuțiile cu Nicușor Dan: "PNL...

SACEUR : Avem nevoie de capabilităţi suplimentare NATO de lovire cu precizie la mare distanţă

Forumul german Atlantik-Brücke a găzduit o dezbatere crucială la...

Războiul din Iran a pus în mișcare forțe pe care nimeni nu le mai poate opri

Ordinea mondială s-a schimbat, iar economiile nu vor reveni...

Topics

Criza politică se întoarce la punctul mort

Criza politică se întoarce la punctul mort, cel al...

Bolojan : votăm guvern PSD

Declarațiile lui Ilie Bolojan, după discuțiile cu Nicușor Dan: "PNL...

SACEUR : Avem nevoie de capabilităţi suplimentare NATO de lovire cu precizie la mare distanţă

Forumul german Atlantik-Brücke a găzduit o dezbatere crucială la...

Războiul din Iran a pus în mișcare forțe pe care nimeni nu le mai poate opri

Ordinea mondială s-a schimbat, iar economiile nu vor reveni...

AI bagă Starbucks într-un scandal imens

Starbucks Korea își va închide temporar toate magazinele, pentru...

Soţia premierului Suediei, anchetată de biserică

Biserica Luterană a Suediei anunţă marţi că a deschis...

SIS : Rusia colectează ilegal date pentru fraude în Republica Moldova

Serviciul de Informaţii şi Securitate (SIS) avertizează că datele...

Related Articles

Popular Categories

spot_imgspot_img