Thursday, December 4, 2025
13.5 C
Bucharest

Anuntul lui Dragnea : ce face dupa evaluarea ministrului Justitiei la DNA

”Ministrul Justiției Tudorel Toader se va bucura de susținerea mea și a PSD dacă abordarea lui va fi una cinstită și bine argumentată”, a spus Liviu Dragnea, în emisiunea Punctul de intalnire, la Antena 3.

Dragea a explicat motivul pentru care a spus că nu crede într-o demitere a Laurei Codruța Kovesi din fruntea DNA, arătând că nu e rolul lui să decidă asta.

“Eu il voi sprijini indiferent de ceea ce va transmite, cu o singura conditie: daca argumentarea lui va fi cinstita! Eu am spus ca Laura Codruta Kovesi nu trebuie demisa pentru ca nu este rolul meu. E bine sa asteptam motivarea Curtii si astept ca ministrul sa aiba un punct de vedere. Nu sunt credolog, nici părelolog.

Eu va spun ceva: sa nu credeti ca o sa tac dupa ce voi avea evaluarea ministrului Justitiei.”, a declarat Liviu Dragnea la Antena 3.

Liderul PSD a subliniat că președintele Călin Popescu Tăriceanu a fost cel care a spus public că Laura Codruța Kovesi trebuie să își dea demisia, după decizia CCR referitoare la anchetarea OUG13, arătând că el a sugerat că ar fi mai bine să se aștepte motivarea Curții Constituționale și un punct de vedere de la ministrul Justiției.

 

Hot this week

Sondaj bombă pentru alegerea Primarului Capitalei

Un sondaj CURS pentru alegerile locale, din data de 7 decembrie,...

Putin şi Şoigu ameninţă Europa cu războiul

După ce au răvăşit Europa cu cel mai sângeros...

Patrioţii care huiduie imnul şi Armata de Ziua Naţională : Vrem în comunism, nu mai vrem democraţie

Patrioţii care huiduie imnul şi Armata de Ziua Naţională...

Arestări şoc la Bruxelles

Arestări şoc la Bruxelles Fosta șefă a diplomației UE, Federica...

Topics

Sondaj bombă pentru alegerea Primarului Capitalei

Un sondaj CURS pentru alegerile locale, din data de 7 decembrie,...

Putin şi Şoigu ameninţă Europa cu războiul

După ce au răvăşit Europa cu cel mai sângeros...

Arestări şoc la Bruxelles

Arestări şoc la Bruxelles Fosta șefă a diplomației UE, Federica...

Unul din oligarhii lui Putin a încasat 7 miliarde de dolari

Leonid Fedun, cofondatorul Lukoil, și-a vândut participația de aproximativ...

Anul 2025 în 5 cuvinte

''Skibidi'', ''prompt'', ''matcha'', ''parasocial'' și ''broligarhie''. Deși nu toată...

Related Articles

Popular Categories

spot_imgspot_img