Tuesday, February 25, 2025
-4 C
Bucharest

Cat mai tolereaza Klaus Iohannis “andruştile” care au generat catastrofa din orasul prezidential Sibiu?

Vicepremierul de Sibiu Raluca Turcan si pompierul de serviciu al pandemiei, secretarul de stat Raed Arafat au descins la Sibiu in urma unor evenimente grave in plan medical.

Au cazut capete, cum era si firesc. Situatia din judetul si orasul prezidential era demult intr-o involutie grava.

https://www.agerpres.ro/politica/2020/11/13/sibiu-vicepremierul-turcan-anunta-demisia-directorului-dsp-si-ca-o-asteapta-si-pe-cea-a-directoarei-spitalului-judetean–609068

Se nasc mai multe intrebari :

Unde erau politicienii responsabili de Sibiu cand orasul o lua la vale dpdv epidemiologic? Reactioneaza acum, dupa ce in 2 luni s-au infectat si au murit nepermis de multi oameni?

Cine i-a numit in functie pe cei demisi astazi? Cine-si asuma catastrofa generata de ei? O sa ramana ca in cazul Suceava cu sinistrul Vasile Rambu? Batista pe tambal?

Cate dezastre in DSP-urile gestionate prost si politic de Ministerul Sanatatii mai pot fi fi tolerate? Managementul lor e catastrofal de 10 luni !

Presedintele Klaus Iohannis ia si domnia sa niste masuri dupa jalea din judetul si orasul prezidential? Sau inca tolereaza “adruştile” din acest Guvern? Pentru cine nu stie, Andruşca este unitatea de masura a incompetentei politice si a carentei educative, ministrul al economiei din partea PSD in era Dragnea. De atunci, prea multi se straduiesc sa-i semene.

Pe fondul auto-tranchilizarii electorale a rezervistilor din fruntea PSD, PNL isi face un sangeros harakiri politic in vazul intregii lumi. Cu 3 saptamani inaintea alegerilor parlamentare.

“Prin noi insine !”, vor striga ei mandri de propria grozavie.

Se vede cu ochiul liber ca PNL n-are un adversar redutabil pentru alegeri. Nimeni nu-si doreste sa deranjeze ploile facute, pe seceta asta.

Liberalii au un soi de exuberanta vecina cu tigarile acelea din Olanda. Ei amesteca zambind incompetenta cu profesionalismul, grinda cu anisia si pandemia cu paranghelia

Topaiala elefantului prin magazinul cu bibelouri va avea insa consecinte serioase, atunci cand va veni bilantul cioburilor sparte.

Dupa ce-si vor face singur vitrinele si firma praf, se vor intoarce, molcomi, ardeleneste, pas cu pas, sa culeaga totul de pe jos.

Pe 6 decembrie seara, e decontul.

 

Hot this week

24 februarie : 3 ani de genocid rusesc în Ucraina

Lideri europeni și ai lumii ajung la Kiev, luni,...

De ce are nevoie Europa să se apere, fără SUA, în faţa Rusiei

Apărarea Europei fără SUA: primele estimări a ceea ce...

Macron : Rusia e un uriaș pericol pentru Europa. Manipulează alegerile, cum e cazul României

Președintele francez Emmanuel Macron a avut un schimb de...

SUA cumpără masiv aur

SUA CUMPĂRĂ MASIV AUR Exporturile de aur ale Elveției au...

Ciolacu : Greblă să plece din fruntea AEP

Preşedintele PSD, premierul Marcel Ciolacu, afirmă că cel mai...

Topics

24 februarie : 3 ani de genocid rusesc în Ucraina

Lideri europeni și ai lumii ajung la Kiev, luni,...

De ce are nevoie Europa să se apere, fără SUA, în faţa Rusiei

Apărarea Europei fără SUA: primele estimări a ceea ce...

SUA cumpără masiv aur

SUA CUMPĂRĂ MASIV AUR Exporturile de aur ale Elveției au...

Ciolacu : Greblă să plece din fruntea AEP

Preşedintele PSD, premierul Marcel Ciolacu, afirmă că cel mai...

Catastrofa PNRR în România : 87% din apeluri, neimplementate

Prim-ministrul Marcel Ciolacu se află, vineri, la Bruxelles, pentru...

Musk pune drujba pe democrația SUA

Miliardarul Elon Musk a fluturat o drujbă și a...

Related Articles

Popular Categories

spot_imgspot_img